Kurumsal

Tarihçemiz

Merkezimiz, Bakanlığımızın kendisine tahsis edilen Çankırı Devlet Hastanesi Diş ek binası tamamının gerekli tadilatlar yapılması kaydıyla kuruluş çalışmalarına başlamış, Sağlık Bakanlığı Makam oluruyla, 01.05.2008 tarihinde " T.C. Sağlık Bakanlığı Çankırı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi" adı altında müstakil bir başhekimlik oluşturulmuştur.

Çankırı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi 05 Haziran 2008 tarihi itibarıyla hem kurumsal, hem bilimsel, hem de hizmet alanında en iyiyi sunmak amacıyla kuruluş aşamasını tamamlayarak hasta kabul etmeye başlamıştır. 20 Ünitlik Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz, bağımsız bir kurum olmanın en son adımı olarak TAM OTOMASYON SİSTEMİ uygulamasına geçilerek, hizmete başlamıştır.

2009 Yılında Bekleme Salonu ilave edilerek hasta bekleme alanları ve muayene alanlarının genişletilmesi amaçlanmıştır.

2014 Yılı Eylül Ayı içerisinde Yeni 35 Ünitli ADSM binasının yapımına başlanmış olup, Mayıs 2018 tarihinde  mevcut yeni  ADSM Binasında hizmet vermeye başlandı.

Sağlık Tesisimizin geçmişten günümüze bazı önemli özellikleri şu şekilde sıralanabilir.

  • Her Diş hekimine ait dokunmatik pc (ülkemizde ilk uygulama).  En iyi uygulama olarak 2013 yılında stant açılarak tüm ADSM lere tanıtımı sağlanmıştır.
  • Merkezimiz Pacs sistemi uygulayan ilk ADSM dir.
  • Bağlı ilçeler ve diğer ilçelerin malzeme, protez ve bakım onarım hizmetlerini verme.
  • MHRS ve diğer uygulamalarda önderlik
  • Her Diş Hekimine Endodontik Döner Alet temini.

 

08 Mart 2022